Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır? Mobil Arkadaş Bulma Uygulaması

Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

tinder-logo-arkadaşlık-programı-mobil

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla arkadaş bulma programları da arttı. Her biri farklı tarzda çalışıyor ve hepsinin amacı aynı; sosyalleşmek, arkadaş bulmak ve hatta flört etmek. Tinder uygulaması da bu programlarında arasında başarıyla yerini aldı hatta tüm Dünya’da bilinir, kullanılır hale geldi. Öncelikle çalışma prensibini bi açıklayalım. Tinderi kullanabilmek için öncelikle Facebook hesabınızı tanıtmanız gerekiyor. Facebook kullanmayan veya sevmeyen insanları önemsemiyorlar demek ki. Tabi ki böyle olunca kullanıcılar büyük oranda sahte kimlikler kullanmayacak, bu da uygulamanın başarılı olması için artı bir neden. Facebook hesabınızla uygulamaya dahil olduktan ve bi kaç ayarı da yaptıktan sonra program hemen Yakınınızda kişi aramasına başlıyor. Yani Türkiye’de iseniz karşınıza  hep Türk çıkaracak. Bu aramaları sadece erkek veya kadın olarak seçmeniz mümkün ve işte Tinder artık size aday arkadaşlar gösteriyor. Önünüze bir fotoğraf var.

tinder-nedir-nasıl-kullanılır-arkadaşlık-flört-uygulaması

Eğer fotoğrafı Sol tarafa kaydırırsanız HAYIR, sağ tarafa kaydırırsanız EVET oluyor. her evet dediğiniz kişi bu hoşlanmadan haberdar ediliyor. Zaten resmin altın kırmızı çarpı ve yeşil kalp işareti de aynı anlama geliyor. Eğer fotoğrafın üzerine parmağınızla tıklarsanız, o kişinin detayları yani bir Hakkında sayfası çıkıyor resminin altında. ve fotoğraflarını da kaydırarak görebilirsiniz.

Tinder uygulamasında en dikkat etmeniz gereken şey en güzel fotoğrafınızı kullanmanız. Programda sizi önce fotoğrafınıza göre değerlendirecekler eğer beğenirlerse bilgilerinize bakacaklar. Bu bana biraz ürkütücü geldi. Biraz çirkin, şişman veya zayıf, ağzı, burnu, kaşı, saçı farklı olanlar görünüşüne göre çok çabuk yargılanacak ve HAYIRı da yiyecek muhtemelen.. Neyse programı siz de deneyin ve kullanıcı yorumlarını burada bekliyorum…

Haydi herkese kolay gelsin ve EVET diyeniniz de çok olsun 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *