Kartpostal Nasıl Yollanır? Posta Kartı Gönderimi Anlatımı

Kartpostal Nasıl Gönderilir?

kartpostal-nasıl-gönderilir-resimli-anlatım-kartpostal-hazırlamaBu konu fazla araştırıldığı için bildiklerimi paylaşmaya karar verdim. Kartpostal gönderimi eski yıllara nazaran çok azaldı popülerliğini yitirdi. Oysa internetin ve cep telefonlarının olmadığı yıllarda insanlar önemli günlerde birbirlerini tebrik etmek için kart postal yollarlardı. Şimdi ise sadece yurtdışına giden kişiler en yakın arkadaşlarına o şehre ait kartpostallar atıyorlar. Kartpostal resmi herhangi bir şey olabilir. manzara, insan fotoğrafı, tebrik yazıları falan aklınıza gelebilecek herşey.. Ama karpostal yollama hususunda bir takım bilgiler var bakalım bunları biliyor musunuz..

Kartpostalı bir zarfın içine KOYMAYIN. Anlıyorum yolda zarar görmesini istemiyorsunuz belki. Postacının elinde belki de kenarları ezilecek. Ama bu kartpostal.. Bunun özelliği kart olarak gitmesi. Arkasına sol tarafa kısa bir not. Sağ alt tarafa ise adres yazılır sağ üst köşede pul veya posta damgası olur. Bu kadar.

Kartpostalı zarfsız göndermek DAHA UCUZ. Evet bunu da az kişi bilir. Zarfın içine koyduğunuzda postacı bunu mektup olarak değerlendirecektir. Zaten zarfla doğası gereği daha ağırlaştı. Dünyadaki bütün postaneler kartpostalı kart olarak aldıklarında daha az para talep ederler. Postcard deniyor sanırım ingilizce.Yurtiçi ve yurtdışı kart postal gönderebilirsiniz. Yurt dışı biraz daha pahalı oluyor ama çok değil. Yurtdışına rahatlıkla kart atabilirsiniz.

Postane Kartpostal Gönderme Ücreti Nedir? Adres = Ptt.gov.tr

kartpostal-nasıl-yollanır-adres-pul-gönderen-adı-hazırlamak

3 thoughts on “Kartpostal Nasıl Yollanır? Posta Kartı Gönderimi Anlatımı

 1. Simge Yılmaz

  öğretmen ödev verdi yılbaşı için kartpostal nasıl gönderilir lüften cevap

  Reply
 2. Samet Angın

  ya hu hiç bir yerde bu site gibi,kartpostal nasıl yazılmalı diye gösteren bi site göremedim.posta şirketleri ”nasıl mektup yazılır” diye internet sitelerine böyle bi bölüm eklemeli.
  ben evlenecek olan arkadaşıma kartpostal göndermeyi murat etmiştim. teşekkürler.

  Reply
 3. Gökalp Şahin

  Yanlış biliyorsun. Mektupla kartpostal göndermek ile kartpostalı kart şeklinde göndermek aynı fiyata . 3.20 TL. Ama tebrik kartı olarak gönderirseniz 1.35 TL. Tek farkı bu!
  PTT sitesinden bakabilirsiniz.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *