Fav Nedir? Favlamak Ne Demek Twitter Favorilere Ekle!

Favlamak Ne demek

Fav ingilizce Favorite kelimesinin kısaltılmışıdır. Aslında favori kelimesi türkçeye de geçti. Favori sporun nedir, favori sanatçıların kimler. Yani bir şeyi sevmek, gözdesi olmak, hoşlanmak anlamlarına gelebilir. Peki bu Twitterda nasıl olacak? Gördüğünüz twitin sağ alt köşesinde Yıldız işaretli olan link Fav yapma bağlantısıdır.

fav-nedir-favlamak-ne-demek-twitter-favorilerine-ekle

Twitterda bir twit çok hoşunuza gittiğinde ya retweet edersiniz yani gördüğünüz tweeti aynı kişinin adıyla tekrarlamış olursunuz. Ya da Favorilerinize eklersiniz. Yani yazılan hoşuma gitti ama tekrarlamaya gerek duymadan hoşuma giden twitler listesine aldım demek oluyor..  Veya her ikisini de yapabilirsiniz. Çünkü favladığınız her twit favoriler listesine ekleniyor böylelikle bunlara ulaşmanız kolay olacak. Ben fav olayını biraz facebook üzerindeki Like butonuna benzetiyorum. Çünkü favladığınız zaman sadece twiti yazan kişinin haberi oluyor sizi takip eden kişiler bunu göremiyor.

Favori listenize eklenen twitleri Kendi Profil sayfanızdaki listelerde görebilirsiniz.. Favorites..
Tweets, Following ve Followers yazan yerin yanında.

twitter-fav-twitler-nerede-göster

One thought on “Fav Nedir? Favlamak Ne Demek Twitter Favorilere Ekle!

  1. Uğur İskender

    İyi de Facebook’taki like olayı farklı. Birini like’ladığınız zaman o kişinin listesindeki ve hatta o gönderiyi görebilen herkes sizin o gönderiyi like’ladığınızı görebiliyor.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *