En güzel Samuray Filmleri Listesi

En İyi Samuray Filmleri

Japon sineması izlemeyi severim.. Kurosawa zaten Japonya’nın medar-ı iftiharıdır.. Anime olarak da samuray seyredebilirim.
Aklıma böyle bir sayfa yapmak geldi.. Samuraylar hakkında ne kadar film dizi çizgi film anime animasyon varsa bi dökelim ortaya.. İzlemek isteyenler için bulalım hatta. Bu sayfada yorumlarınıza da ihtiyacım olacak..

Neyse listeye başlıyorum

The Last Samurai (2003) Son Samuray= > Baş rolde Tom Cruise var.. Bence mükemmel bir film, defalarca izledim…

Last_samuray-film-izle-tom-cruise

 

Kurosawa’nın Samurai Filmleri
Seven Samurai – 1954 – 7 Samuray => Akira Kurosawanın ölümsüz eseri. Neden böyle derler bilmem ki.. Bu filmi kaçırmayın derim..
Yojimbo 1961 => güzel bir kurosawa filmidir.
Rashômon1950

seven-samuray-kurosawa-filmi-izle

 

Miyamoto Musaşi Filmleri

Samurai I: Miyamoto Musashi 1954 Tur = Miyamoto Musaşi
Samurai II: Duel at Ichijoji Temple ( Zoku Miyamoto Musashi: Ichijôji no kettô ) 1955
Samurai III: Duel at Ganryu Island ( Miyamoto Musashi kanketsuhen: kettô Ganryûjima ) 1956
Efsane Oyuncu Toshirô Mifune başrolünde muhteşem bir üçleme. Japonya’nın yenilmez kılıç ustası Miyamoto Musashi’nin hayatını anlatıyor bu filmler. Kesinlikle bir efsane. Zaten samuray denince ilk akla gelen isimlerden biridir musaşi.miyamoto-musashi-filmleri-serisi-izle

 

The Twilight Samurai (2002) Alacakaranlık Samurayı => Genelde filmlerde hep samuraylığa özendirme var ama bu çok farklı. Clint Eastwood’un Unforgiven filmine benzetiyorum ben nedense bu filmi.. Yani içerik olarak değil.. Onda vahşi batıya gerçekçi bir gönderme vardı bunda da samuraylığa var.. İzlemenizi tavsiye ederim..

alacakaranlık-samuray-filmi

 

47 Ronin  (2013)

Keanu Reeves’in başrolde oynadığı fantastik samuray  filmi

47-ronin-samuray-filmi

 

Samurai champloo = mükemmel bir samura Tv dizisi.. 2 sezon yapmışlar. Ben de var ama MKV formatında.. İşinize yarar mı bilemem.. Eğer bir samuray hayranı iseniz bunu kaçırmayın.. Çünkü o dönemi de çok iyi anlatıyor..samurai-champloo-anime-satın-al

 

Afro Samurai == ilk filmi güzeldi. Samuel JAckson sesiyle çok şey katmış ama ikinci film bence çok iyi değil.. Hala 3. filmi bekliyorum ben..afro-samurai-anime-satın-al

 

Zatoichi : Kör samuray gözleri görmez ama bir yarasa gibi insanların duyamayağı şiddette sesleri duyar adeta. Güzel bir film izlemelisiniz.

zatoichi_kör-samuray-filmi-izle

 

etiketler : en iyi dövüş filmleri, en iyi samuray filmleri neler, kılıç filmleri izle, miyamoto musaşi, samuray filmleri izle, samuray filmleri satın al, Samurai Jack ?

One thought on “En güzel Samuray Filmleri Listesi

  1. ugurrselvii

    güzel liste ama eksik var .Samurai champloo 2 sezon aradım ama hiç bulamadım link var mı

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *